Podsumowanie Projektu ''Śladami Folkloru"

Podsumowanie Projektu ''Śladami Folkloru"

            
Stowarzyszenie Przyjaciół  ZSP Nr 2 ,,Działamy z Pasją" w Oczkowie - Prezes Stowarzyszenia Pani Joanna Górna .
         W środę 15 czerwca w naszym schroniskumiało miejsce podsumowanie  projektu pn. "Śladami folkloru". Przez ostatnie miesiące uczniowie z Zespółu Szkolno-Przedszkolny Nr 2 w Żywcu oraz z SP nr 2 w Cięcinie im. św. Franciszka z Asyżu, pod okiem najlepszych instruktorów, zgłębiali tajniki rzemiosła artystycznego i poznawali tańce Górali Żywieckich. Zwieńczeniem działań projektowych było wspólne spotkanie obu grup w SSM w Zarzeczu. Uczestnicy zaprezentowali tańce poznane podczas warsztatów z Panią Jadwigą Jurasz, która włożyła wielkie serce, profesjonalizm i wspaniałą atmosferę podczas przygotowań do tanecznych spotkań. Po części artystycznej na wszystkich czekały zabawy z animatorem, ognisko, pyszne jedzenie i doskonała zabawa. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki od naszego Stowarzyszenia.
Spotkanie  swoją obecnością uświetnili : Burmistrz Miasta Żywca Pan Antoni Szlagor, przedstawiciele Wydziału Kultury Starostwa Powiatowego w Żywcu dyr. Mirosław Dziergas, Krzysztof Greń oraz Anna Żółty, dyrekcja SP nr 2 w Cięcinie Agnieszka Ryczkiewicz oraz dyrekcja ZSP nr 2 w Żywcu Stanisław Kubik i Renata Bielak. Serdecznie podziękowania należą się również Pani Liliannie Pleńkowskiej za wprowadzenie uczestników projektu w świat malarstwa na szkle oraz za doskonałą współpracę i pomoc.
Widząc jak niesamowite efekty przyniósł projekt mamy nadzieję, że dla uczestników to nie koniec, a dopiero początek przygody z folklorem.